Personal

Kontaktuppgifter

Skolledning

Rektor

Rikard Samuelsson
E-post: rikard.samuelsson@vaxjo.se

Biträdande rektor

Viveka Karlson
E-post: viveka.karlsson@skola.vaxjo.se

Madeleinde Medoc
E-post: madeleine.medoc@vaxjo.se

Expedition

Ingegerd Skärle
E-post: ingegerd.skarle@vaxjo.se

 

Elevhälsa 

Pedagog

Kerstin Hedvall 
E-post: kerstin.hedvall@skola.vaxjo.se 

Familjebehandlare

Johan Hultmark  
E-post: Johan.Hultmark@vaxjo.se

Skolsköterska

Cecilia Larsson
E-post: cecilia.larsson2@vaxjo.se 

Skolpsykolog

Johanna Norlin
E-post: johanna.norlinhellberg@vaxjo.se

 

Fritidshem

Fritidshem - gul grupp

Agneta Gustavsson
Lena Fransson
Abdikadir Mire
Ahmed Dahir
Baneen Rweezah
Hadeel Hasan
Denis Dindic

Fritidshem - blå grupp

Britt-Inger Borgemo
Fluturim Bisevic
Christian Berkvist
Eklas Hamid
Freweini Biemnet
Abdi Assir

Fritidshem - grön grupp

Kim Schröder
Hanan Fares
Abdimalik Jama
Cristian Ozan
Jean Malki
Faadumo Mohamed
Adrian Andersson

 

Bibliotek

Tuva Jidne Strandell  
E-post: tuva.JidneStrandell@vaxjo.se

 

Klasslärare

Förskoleklass

 Britt-Inger Borgemo
E-post: brittinger.borgemo@skola.vaxjo.se

Agneta Gustavsson
E-post: agneta.gustavsson@skola.vaxjo.se

Brita Karlsson
E-post: brita.karlsson@skola.vaxjo.se

Årskurs 1

Mari Udderyd (lärare 1A)
E-post: mari.udderyd@skola.vaxjo.se 

Maria Holgersson (lärare 1B)
E-post: maria.holgersson@skola.vaxjo.se

Annelie Tivås (lärare 1C)
E-post: annelie.tivas@skola.vaxjo.se

Sanela Klokic (lärare 1A, 1B)
E-post: sanela.Klokic@skola.vaxjo.se

Helena Hermansson  (lärare 1C, 2B) E-post: helena.hermansson1@skola.vaxjo.se

Årskurs 2

 Matilda Bergqvist (lärare 2A)
E-post: matilda.bergqvist@skola.vaxjo.se 

Azita Rouhi (lärare 2B)
E-post: azita.rouhi@skola.vaxjo.se    

Adelina Modig (ärare 2C)
E-post: adelina.modig@skola.vaxjo.se

Alexandra Tubaa Melin (lärare 2A, 2B)
E-post:      

Årskurs 3

Ann-Catrin Strömberg (lärare 3A)
E-post: anncatrin.stromberg@skola.vaxjo.se           

Anna Sten (lärare 3B)
E-post: anna.sten @skola.vaxjo.se      

Årskurs 4

Adnan Catovic (lärare 4A)
e-post: adnan.catovic@skola.vaxjo.se

Stina Dahlström (lärare 4A)
E-post: stina.dahlstrom@skola.vaxjo.se

Bengt Johansson (lärare 4B)
E-post: bengt.johansson@skola.vaxjo.se                          

Årskurs 5

Intisar Khalid (lärare 5A)
E-post: intisar.khalid@skola.vaxjo.se

Lena Melkersson (lärare 5B)
E-post: lena.melkersson@skola.vaxjo.se

Maria Kroksmyr (lärare 5A, 5B)
E-post: maria.kroksmyr@skola.vaxjo.se

Årskurs 6 

Sara Lennqvist (lärare 6A)
E-post: sara.lennqvist@skola.vaxjo.se                                                           

Aladin Tulek (lärare 6B)
E-post: aladin.tulek@skola.vaxjo.se 

Helene Lindahl (lärare 6A, 6B)
E-post: helene.lindahl@skola.vaxjo.se

Internationella klassen

Ida Fransén (lärare)
E-post: ida.fransen@skola.vaxjo.se

Gunilla Fahlander (lärare)
E-post: gunilla.fahlander@skola.vaxjo.se

Lärare i praktiska och estetiska ämnen

Idrott och hälsa

David Schylander
E-post: david.schylander@skola.vaxjo.se

Maria Kroksmyr
E-post: maria.kroksmyr@skola.vaxjo.se

Slöjd

Adrian Andersson
E-post: adrian.andersson@skola.vaxjo.se

Liisa Kivikas
E-post: liisa.kivikas@skola.vaxjo.se

Bild

Ulla-Carin Bergqvist
E-post: ulla-carin.bergqvist@skola.vaxjo.se

Musik

Karolina Palmborg 
E-post: karolina.palmborg@skola.vaxjo.se

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 5 februari 2018
Förskola och skola