Personal och personalrum

Kontaktuppgifter till skolan och all personal. 

Arbetslag Elin

Tel: 0470-79 63 90

Mikaela Andersson

Elevstödjare
E-post: mikaela.andersson@skola.vaxjo.se

Hanna Billfeldt

Slöjd, mentor 7A
E-post: hanna.billfeldt@skola.vaxjo.se

Emelie Brunngård Haglund

Hkk, Idh, mentor 6B
E-post: emelie.brunngardhaglund@skola.vaxjo.se

Karin Ewers Cipranic

SvEn, speciallärare, mentor 8A
E-post: karin.ewerscipranic@skola.vaxjo.se

Elisabeth "Lisa" Hård

Sv, En, Fr, mentor 7A
E-post: elisabeth.hard@skola.vaxjo.se

Emanuel Larsson

Lärarresurs, vikarie
E-post: emanuel.larsson@skola.vaxjo.se

Lina Nilsson

Ma, Tk, mentor 6A
E-post: lina.nilsson@skola.vaxjo.se

Mathias Nilsson

Ma, NO, Tk, mentor 8A
E-post: mathias.nilsson2@skola.vaxjo.se

Michael Schylander

SO, Idh, mentor 6A
E-post: michael.schylander@skola.vaxjo.se

Erika Zaar

En, SvEn, Sp, mentor 6B
E-post: erika.zaar@skola.vaxjo.se

Arbetslag Wägner

Tel: 0470-79 64 30

Anneli Augustsson

Ma, NO, Tk, mentor 7B
E-post: anneli.augustsson@skola.vaxjo.se

Emma Brogård

Bild, Ma, mentor 7B och 8B
E-post: emma.brogard@skola.vaxjo.se

Alexandra Forssell Åhlfeldt

Musik, mentor 6C
E-post: alexandra.forssell@skola.vaxjo.se

Anna Jirestål

Sv, SvA, Ty, Hkk, mentor 8B
E-post: anna.jirestal@skola.vaxjo.se

Gunnar Nordmark

Sv, SvA, SvEn, SO, mentor 6C
E-post: gunnar.nordmark@skola.vaxjo.se

Jonas Sandahl

Sv, SvA, En, mentor 7C
E-post: jonas.sandahl@skola.vaxjo.se

Cecilia Vilhelmsson

Ma, Idh, PULS, mentor 7C
E-post: cecilia.wilhelmsson@skola.vaxjo.se

Arbetslag Lilla Björka

Tel: 0470-79 64 80

Roxana Allendes Canales

Spanska
E-post: roxana.allendescanales@skola.vaxjo.se

Jenny Fritzson Sjöö

Slöjd
E-post: jenny.fritzsonsjoo@skola.vaxjo.se

Sebastian Fälth

Idh, SvEn, PULS, mentor 6D
E-post: sebastian.falth@skola.vaxjo.se

Maria Hultman Björn

Bibliotekarie, SvEn
E-post: maria.bjorn@vaxjo.se

Christofer Lindberg

Hkk, NO, mentor 7D
E-post: christofer.lindberg@skola.vaxjo.se

Mimmi Schill

Sv, SvEn, En, mentor 8C
E-post: mimmi.schill@skola.vaxjo.se

Ludvig Schultz

Ma, NO, Tk, mentor 7D
E-post: ludvig.schultz@skola.vaxjo.se

Leif Svensson

SO, mentor 8C och 6D
E-post: leif.svensson@skola.vaxjo.se

Sven Svensson

Lärarresurs
E-post: sven.svensson@skola.vaxjo.se

Tove Östergren

Förberedelseklass
E-post: tove.ostergren@skola.vaxjo.se

Lärare

Mats Nygård

Matematik, NO, Teknik
E-post: mats.nygard@utb.vaxjo.se

Elevhälsa

Sofia Nikolausson

Skolsköterska, Mån + Ons på Elin Wägnerskolan
Tel: 0470 - 79 60 42
E-post: Sofia.Nikolausson@vaxjo.se

Sebastian Moser

Kurator, Mån + tis på Elin Wägnerskolan
E-post: sebastian.moser@vaxjo.se

Övrig personal

Eva Yngvesson

(Föräldraledig)
E-post: eva.yngvesson@skola.vaxjo.se

Annica Törnqvist

Specialpedagog
E-post: annica.thornqvist@skola.vaxjo.se

Aymen Al-Azzawi

Vaktmästare
E-post: aymensaadhatem.al-azzawi@vaxjo.se

Niklas Ramirez

Elevstödjare
E-post: Niklas.RamirezLindberg@skola.vaxjo.se

Personalrum

Tel: 0470-79 89 69

Kontakt

  • Elin Wägnerskolan

    Kontaktcenter

    0470-410 00

    info@vaxjo.se

    Besöksadress

    Storgatan 50-52

    Postadress

    Utbildningsförvaltningen
    Box 1222, 351 12 Växjö

Skriv ut
Senast uppdaterad: 31 oktober 2017
Förskola och skola