Information/Kontakt

Välkomna till vår informationssida.

För att komma åt information om olika delar av vår verksamhet välj mellan undersidorna i menyn. Här kan du hitta information om skolskjutsar, sjukanmälan, läsårstider för skolan.

Tag gärna kontakt med oss för ytterligare info.

Kontakt

Rektor

Mathilda Moser
Tel: 0470-436 90
E-post: mathilda.moser@vaxjo.se

Arbetslagsledare Språkenheten

Margareta Holm
Tel: 0470-436 28
E-post: margareta.holm@skola.vaxjo.se

Hanna Karlsson
Tel: 0470-436 28
E-post: hanna.karlsson3@skola.vaxjo.se

Arbetslagsledare Petö

Judit Kovacs
Tel: 0470-436 28
E-post: judit.kovacs@skola.vaxjo.se

Arbetslagsledare Fritidshemmen

Lena Svensson
Tel: 0470-436 28
E-post: lena.svensson4@skola.vaxjo.se

Samordnare

Carina Palmqvist
Tel: 0470-437 55
E-pos: carina.palmqvist@vaxjo.se

Skolsköterska

Anna Kjellman
Tel: 0470-418 58
E-post: anna.kjellman@vaxjo.se

Adress

Ljungfälle grundsärskola
Drabantvägen 4
352 54 Växjö

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 6 december 2017
Förskola och skola