För press

Här hittar du pressmeddelanden, fria bilder och kontaktuppgifter med mera.

Therese Ekdahl

Pressansvarig

Therese Ekdahl
Telefon: 0470-414 97
therese.ekdahl@vaxjo.se

Karin Malm

Kommunikationschef

Karin Malm
Telefon: 0470-79 69 69
karin.malm@vaxjo.se

Kontakt till förvaltningarna

Här presenteras förvaltningschef samt ansvarig kommunikatör per förvaltning.

Arbete och välfärd

Förvaltningschef

Per Sandberg
Telefon: 0470-419 50
per.sandberg@vaxjo.se

Kommunikatör

Edona Gustafsson
Telefon: 0470-410 27
edona.gustafsson@vaxjo.se

Kultur- och fritidsförvaltningen

Förvaltningschef

Gunilla Friman
Telefon: 0470-411 71
gunilla.friman@vaxjo.se

Kommunikatör

Lena Jidne
Telefon: 0470-414 36
lena.jidne@vaxjo.se

Kommunikatör

Mark Andersson
Telefon: 0470-417 68
mark.andersson@vaxjo.se

Miljö- och hälsoskyddskontoret

Förvaltningschef

Madeleine Karlsson
Telefon: 0470-419 51
madeleine.karlsson3@vaxjo.se

Omsorgsförvaltningen

Förvaltningschef

Ewa Ekman  
Telefon: 0470-430 01
ewa.ekman@vaxjo.se

Kommunikatör

Stina Solin
Telefon: 0470-79 68 78
stina.solin@vaxjo.se

Tekniska förvaltningen

Förvaltningschef

Maria Sundell Isling
Telefon: 0470-412 46
maria.sundellisling@vaxjo.se

Kommunikatör

Emma Håkansson
Telefon: 0470-416 61
emma.hakansson@vaxjo.se

Kommunledningsförvaltningen

Kommunchef

Monica Skagne
Telefon: 0470- 413 81
monica.skagne@vaxjo.se

Hållbarhetsgruppen (del av kommunledningsförvaltningen)

Chef

Julia Ahlrot 
Telefon: 0470-415 71
julia.ahlrot@vaxjo.se

Kommunikatör

Sohie Kim-Hagdahl
Telefon: 0470-413 71
sohie.kim-hagdahl@vaxjo.se

Planeringskontoret (del av kommunledningsförvaltningen)

Chef

Paul Herbertsson
Telefon: 0470-415 33
paul.herbertsson@vaxjo.se

Kommunikatör stadsutveckling

Nicole Wångne
Telefon: 0470-79 69 65
nicole.wangne@vaxjo.se

Måltidsorganisationen (del av kommunledningsförvaltningen)

Chef

Anneli Ekstedt
Telefon: 0470-413 38
anneli.ekstedt@vaxjo.se

Näringslivskontoret (del av kommunledningsförvaltningen)

Chef

Thomas Karlsson
Telefon: 0470-414 02
thomas.karlsson@vaxjo.se

Kommunikatör

Tina Erlandsson
Telefon: 0470-414 17
christina.erlandsson@vaxjo.se

Stadsbyggnadskontoret

Förvaltningschef

Lars Wennerstål
Telefon: 0470-436 02
lars.wennerstal@vaxjo.se

Kommunikatör

Ellinor Rodin
Telefon: 0470-79 69 02
ellinor.rodin@vaxjo.se

Utbildningsförvaltningen

Förvaltningschef

Camilla Holmqvist
Telefon: 0470-416 37
camilla.holmqvist@vaxjo.se

Kommunikatör

Tove Frisk
Telefon: 0470-437 25
tove.frisk@vaxjo.se

Övriga kontaktpersoner

Hitta övriga kontaktpersonerlänk till annan webbplats

 

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 11 september 2017
Politik och demokrati