Kontakta Braås skola

Kontaktuppgifter till personal på Braås skola.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Expeditionens öppettider

Måndag - Torsdag 08:00-16:00
Fredag 08:00-14:00
(Lunchstängt: 12:00-13:00)

Administratör

Maria Carlfalk
Tel: 0474- 62 20 01
E-post: maria.carlfalk@vaxjo.se

Rektor

Belinda Norinder
Tel: 0474- 62 20 02
E-post: belinda.norinder@vaxjo.se

Biträdande rektor

Sandra Svahn Eriksson
Tel: 0474 -62 20 04
E-post: sandra.svahneriksson@vaxjo.se

Förskolechef

Marie Tegnvallius
Tel: 0474-62 20 05
E-post: marie.tegnvallius@vaxjo.se

Vaktmästare

Stefan Lagercrantz
E-post: stefan.lagercrantz@vaxjo.se

Fritidshem

Röda skolan
Tel: 0474-62 20 24

Personalrum årskurs F-3

Tel: 0474-62 20 14

Personalrum årskurs 7

Tel: 0474 - 62 20 11

Personalrum årskurs 8-9

Tel: 0474-62 20 13

Skolsköterska

Helen Svärd
Tel: 0474-62 20 07
E-post: Britt-MariHelen.Svard@vaxjo.se

Kurator

Cassandra Held
E-post: cassandra.held@vaxjo.se

Socialpedagog

Per Rosander
E-post: per.rosander@skola.vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledning

Frida Nilsson Sandstedt
E-post: frida.nilssonsandstedt@vaxjo.se

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 24 april 2018
Förskola och skola