Kontakta Braås skola

Kontaktuppgifter till personal på Braås skola.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Administratör

Maria Carlfalk
Telefon: 0474 - 62 20 01
E-post: maria.carlfalk@vaxjo.se

Rektor

Mats Wahlsten
Telefon: 0474 - 62 20 02
E-post: mats.wahlsten@vaxjo.se

Biträdande rektor

Andreas Johannesson
Telefon 0474 -62 20 04
E-post: andreas.johannesson@vaxjo.se

Rektor förskola

Marie Tegnvallius
Telefon: 0474-62 20 05
E-post: marie.tegnvallius@vaxjo.se

Vaktmästare

Stefan Lagercrantz
E-post: stefan.lagercrantz@vaxjo.se

Fritidshem

Röda skolan
Telefon: 0474-62 20 24

Bibliotek

Telefon: 0474-62 20 40

Skolsköterska

Christine Bernefalk
Telefon: 0474-62 20 07
E-post: christine.bernefalk@vaxjo.se

Elevkordinator

Jennie Jönsson
E-post: jennie.jonsson@vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledning

Ida Johansson
Telefon: 0721619856
E-post: ida.johansson2@vaxjo.se

Arbetsrum årskurs F-3

Telefon: 0474-62 20 15

E-postadresser till personal i F-3
Lotta Lindahl lotta.lindahl@skola.vaxjo.se
Helene Hammarstörm helene.hammarstrom@skola.vaxjo.se
Eva Marie Nielsen evamarie.nielsen@skola.vaxjo.se
Ellinor Thunström ellinor.thunstrom@skola.vaxjo.se
Emmelie Havskog emmelie.havskog@skola.vaxjo.se
Linda Erlandsson linda.erlandsson@skola.vaxjo.se
Lina Melin lina.melin@skola.vaxjo.se
Wicktoria Grundström wicktoria.grundstrom@skola.vaxjo.se

Arbetsrum årskurs 4-6

Telefon: 0474 - 62 20 11

E-postadresser till personal i 4-6
Pernilla Lingtell pernilla.lingtell@skola.vaxjo.se
Sofia Nilsson sofia.nilsson@skola.vaxjo.se
Linda Klaeson linda.klaeson@skola.vaxjo.se
Andrea Juto andrea.juto@skola.vaxjo.se
Magnus Markström magnus.markstrom@skola.vaxjo.se
Johan Erlandsson johan.erlandsson@skola.vaxjo.se
Julia Flink julia.flink@skola.vaxjo.se
Maria Svensson maria.svensson2@skola.vaxjo.se

Arbetsrum årskurs 7-9, nere

Telefon: 0474-62 20 13

E-postadresser till personal i 7-9
Mats Hedin mats.hedin@skola.vaxjo.se
David Raquette david.raquette@skola.vaxjo.se
Kristina Sjöö kristina.sjoo@skola.vaxjo.se
Erika Beslic erika.beslic@skola.vaxjo.se
Kafa El-Amilberg kafa.el-amilberg@skola.vaxjo.se
Erik Mazon erikramonconan.mazon@skola.vaxjo.se
Talal Mohamed tala.mohamed@skola.vaxjo.se
Ann-Sofie Engsmo ann-sofie.engsmo@skola.vaxjo.se
Elisabeth Johansson elisabeth.johansson@skola.vaxjo.se
Leonardo Gonzalez Morales leonardo.gonzalezmorales@skola.vaxjo.se

Arbetsrum årskurs 7-9, uppe

Telefon: 0474-62 20 14

E-postadresser till personal i 7-9
Sara Ängbom sara.angbom@skola.vaxjo.se
Maria Hernell maria.hernell@skola.vaxjo.se
Almir Mandzukic almir.mandzukic@skola.vaxjo.se
Andreas Lindau andreas.lindau@skola.vaxjo.se
Charlotta Malmqvist charlotta.jimson@skola.vaxjo.se
Mikael Vestman mikael.vestman@skola.vaxjo.se
Eva Friden-Kvist eva.friden-kvist@skola.vaxjo.se
Jenny Hammarstedt jenny.hammarstedt@skola.vaxjo.se

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 20 april 2020
Förskola och skola