Kontakta Dädesjö skola

Kontaktuppgifter till personal på Dädesjö skola.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan.

Administratör

Maria Carlfalk
Tel: 0474-62 20 01
E-post: maria.carlfalk@vaxjo.se

Rektor F-3

Linda Erlandsson
Tel: 0474-62 20 06
E-post: linda.erlandsson@vaxjo.se

Rektor förskola

Marie Tegnvallius
Tel: 0474-62 20 05
E-post: marie.tegnvallius@vaxjo.se

Vaktmästare

Stefan Lagercrantz
E-post: stefan.lagercrantz@vaxjo.se

Fritidshemmet Tranan

Tel: 070 823 43 09

Personalrum

Mobil:0474 62 20 34

Matsal, Staffansgården

Tel: 0474-341 30

Skolsköterska

Christine Bernefalk
Tel: 0474-62 20 07
E-post: christine.bernefalk@vaxjo.se

Kurator

Julia Gustavsson
E-post: julia.gustavsson2@vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledning

Maria Hammar
E-post: maria.hammar@vaxjo.se

Kontakt

  • Dädesjö skola

    Expedition

    0474-62 20 01

    info@vaxjo.se

    Besöksadress

    Stationsvägen, Dädesjö, Braås

    Postadress

    Växjö kommun

    Dädesjö skola

    Box 1222, 351 12 Växjö

Skriv ut
Senast uppdaterad: 28 augusti 2020
Förskola och skola