Eldningsförbud i Kronobergs län

Eldningsförbud gäller i hela Kronobergs län tills vidare. Currently there is a fire ban throughout Kronoberg County.

Stäng meddelande

Kontakta Dädesjö skola

Kontaktuppgifter till personal på Dädesjö skola.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan.

Administratör

Maria Carlfalk
Tel: 0474-62 20 01
E-post: maria.carlfalk@vaxjo.se

Rektor

Mats Wahlsten
Tel: 0470-418 62

Biträdande rektor

Andreas Johannesson
Tel: 0474-62 20 04
epost: andreas.johannesson@vaxjo.se

Rektor förskola

Marie Tegnvallius
Tel: 0474-62 20 05
E-post: marie.tegnvallius@vaxjo.se

Vaktmästare

Stefan Lagercrantz
E-post: stefan.lagercrantz@vaxjo.se

Fritidshemmet Tranan

Tel: 070 823 43 09

Personalrum

Mobil:0474 62 20 34

Matsal, Staffansgården

Tel: 0474-341 30

Skolsköterska

Helén Svärd
Tel: 0474-62 20 07
E-post: christine.bernefalk@vaxjo.se

Kurator

Cassandra Held
E-post: cassandra.held@vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledning

Ida Johansson
E-post: ida.johansson2@vaxjo.se

Kontakt

  • Dädesjö skola

    Expedition

    0474-62 20 01

    info@vaxjo.se

    Besöksadress

    Stationsvägen, Dädesjö, Braås

    Postadress

    Växjö kommun

    Dädesjö skola

    Box 1222, 351 12 Växjö

Skriv ut
Senast uppdaterad: 9 december 2019
Förskola och skola