Kontakta Dädesjö skola

Kontaktuppgifter till personal på Dädesjö skola.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan.

Administratör

Maria Carlfalk
Tel: 0474-62 20 01
E-post: maria.carlfalk@vaxjo.se

Rektor

Belinda Norinder
Tel: 0474-62 20 02
E-post: belinda.norinder@vaxjo.se

Biträdande rektor

Sandra Svahn Eriksson
Tel: 0474-62 20 04
E-post: sandra.svahneriksson@vaxjo.se

Förskolechef

Marie Tegnvallius
Tel: 0474-62 20 05
E-post: marie.tegnvallius@vaxjo.se

Samordnare

Per-Johan Trulsson
E-post: perjohan.trulsson@vaxjo.se

Vaktmästare

Stefan Lagercrantz
E-post: stefan.lagercrantz@vaxjo.se

Fritidshemmet Tranan

Tel: 0474-62 20 35

Personalrum

Tel: 0474-62 20 34

Matsal, Staffansgården

Tel: 0474-341 30

Skolsköterska

Helén Svärd
Tel: 0474-62 20 07
E-post: Britt-MariHelen.Svard@vaxjo.se

Kurator

Cassandra Held
E-post: cassandra.held@vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledning

Frida Nilsson Sandstedt
E-post: frida.nilssonsandstedt@vaxjo.se

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 24 april 2018
Förskola och skola