Eldningsförbud i Kronobergs län

Länsstyrelsen har beslutat om eldningsförbud i Kronobergs län. Det råder extrem hög brandrisk i skog och mark.

Stäng meddelande

Kontakta Gustavslundskolan

Kontaktuppgifter till personal på Gustavslundskolan.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan.

Expeditionens öppettider

Måndag-fredag 08.00-15.00

Administratör

Magdalena Nordfjell
Tel: 0470-437 34
E-post: magdalena.nordfjell@vaxjo.se

Rektor

Anton Wijk
Tel: 0470-435 14
E-post: anton.wijk@vaxjo.se

Biträdande rektor

Johanna Nordin
Tel: 0470-437 15
E-post: johanna.nordin@vaxjo.se

Förskolechefer

Berit Juhlin Bunn (förskolorna Björnen, Borggården och Villekulla)
Tel: 0470-432 63
E-post: berit.juhlin-bunn@vaxjo.se

Carina Stål (förskolorna Gustavslund, Hov och Slottet)
Tel: 0470-79 65 77
E-post: carina.stal@vaxjo.se

Köksledare

Tel: 0470-437 08

Fritidshem

Galaxen F-klass
Tel: 0470-437 18

Kosmos F-klass
Tel: 0470-437 17

Tellus fritids
Tel: 0470-437 05

Luna fritids
Tel: 0470-437 13

Paraden fritids
Tel: 0470-437 20

Personalrum

Tel: 0470-437 09

Skolsköterska

Marie-Louise Nielsen (på plats tis, ons em, tors och fre fm)
Tel: 0470-437 07
E-post: marie-louise.nielsen@vaxjo.se

Kurator

Caroline Andersson
Tel: 0472-26 83 09
E-post: caroline.andersson2@vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledning

Frida Nilsson Sandstedt
E-post: frida.nilssonsandstedt@vaxjo.se

Bibliotekarie

Elisabeth Gustafsson
E-post: elisabet.gustafsson@vaxjo.se

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 24 april 2018
Förskola och skola