Kontakta Gustavslundskolan

Kontaktuppgifter till personal på Gustavslundskolan.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan.

Expeditionens öppettider

Måndag till fredag klockan 08.00-15.00

Administratör

Johan Ardhamre
Telefon: 0470-437 34
E-post: johan.ardhamre@vaxjo.se

Rektor

Anton Wijk
Telefon: 0470-435 14
E-post: anton.wijk@vaxjo.se

Biträdande Rektor

Johanna Nordin
Telefon: 0470-437 15
E-post: johanna.nordin@vaxjo.se

Vaktmästare

Peter Swedin
Telefon: 0470-43706
E-post: peter.swedin@vaxjo.se

Köksledare

Telefon: 0470-437 08

Fritidshem

Galaxen förskoleklass
Telefon: 0470-437 18

Kosmos förskoleklass
Telefon: 0470-437 17

Tellus fritidsavdelning
Telefon: 0470-437 05

Luna fritidsavdelning
Telefon: 0470-437 13

Paraden fritidsavdelning
Telefon: 0470-437 20

Vintergatan förskoleklass
Telefon: 0470-437 09

Skolsköterska

Marie-Louise Nielsen (på plats hela tisdag, onsdag eftermiddag, hela torsdag samt fredag fömiddag)
Telefon: 0470-437 07
E-post: marie-louise.nielsen@vaxjo.se

Kurator

Caroline Andersson
E-post: caroline.andersson2@vaxjo.se

Bibliotekarie

Elisabeth Gustafsson
E-post: elisabet.gustafsson@vaxjo.se


Kontakt

  • Gustavslundskolan

    Expedition

    0470-437 34

    info@vaxjo.se

    Besöksadress

    Paradvägen 6, Växjö

    Postadress

    Växjö kommun

    Gustavslundskola

    Box 1222, 351 12 Växjö

Skriv ut
Senast uppdaterad: 17 juni 2020
Förskola och skola