Eldningsförbud i Kronobergs län

Eldningsförbud gäller i hela Kronobergs län. Brandrisk råder i skog och mark. Open burning prohibition order applies. Es gilt ein allgemeines Feuerverbot. سريان أمر حظر إشعال النار

Stäng meddelande

Kontakta Gustavslundskolan

Kontaktuppgifter till personal på Gustavslundskolan.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan.

Expeditionens öppettider

Måndag till fredag klockan 08.00-15.00

Administratör

Johan Ardhamre
Telefon: 0470-437 34
E-post: johan.ardhamre@vaxjo.se

Rektor

Anton Wijk
Telefon: 0470-435 14
E-post: anton.wijk@vaxjo.se

Biträdande rektor

Johanna Nordin
Telefon: 0470-437 15
E-post: johanna.nordin@vaxjo.se

Förskolechefer

Helena Hermansson (förskolorna Björnen, Borggården och Villekulla)
Telefon: 0470-432 63
E-post: helena.hermansson1@vaxjo.se

Carina Stål (förskolorna Gustavslund, Hov och Slottet)
Telefon: 0470-79 65 77
E-post: carina.stal@vaxjo.se

Vaktmästare

Peter Swedin
Telefon: 0470-43706
E-post: peter.swedin@vaxjo.se

Köksledare

Telefon: 0470-437 08

Fritidshem

Galaxen förskoleklass
Telefon: 0470-437 18

Kosmos förskoleklass
Telefon: 0470-437 17

Tellus fritidsavdelning
Telefon: 0470-437 05

Luna fritidsavdelning
Telefon: 0470-437 13

Paraden fritidsavdelning
Telefon: 0470-437 20

Personalrum

Telefon: 0470-437 09

Skolsköterska

Marie-Louise Nielsen (på plats hela tisdag, onsdag eftermiddag, hela torsdag samt fredag fömiddag)
Telefon: 0470-437 07
E-post: marie-louise.nielsen@vaxjo.se

Kurator

Caroline Andersson
E-post: caroline.andersson2@vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledning

Ida Johansson
E-post: ida.johansson2@vaxjo.se

Bibliotekarie

Elisabeth Gustafsson
E-post: elisabet.gustafsson@vaxjo.se


Skriv ut
Senast uppdaterad: 5 april 2019
Förskola och skola