Kontakta Hovshagaskolan

Kontaktuppgifter till personal på Hovshagaskolan.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan.

Administratör

Marie Wirsén
Telefon: 0470-416 29
E-post: marie.wirsen@vaxjo.se

Rektor

Maritha Karlsson
Telefon: 0470-417 21
E-post: maritha.karlsson@vaxjo.se

Biträdande rektor

Viktoria Lundström
Telefon: 0470-417 26
E-post: viktoria.lundstrom@vaxjo.se

Förskolechef

Charlotte Rydberg
Telefon: 0470-434 12
E-post: charlotte.rydberg@vaxjo.se

Vaktmästare

Johnny Johansson
Telefon: 0470-417 22
E-post: jonny.johansson@vaxjo.se

Fritidshem

Regnbågen
Telefon: 0470-434 67

Solen
Telefon: 0470-434 41

A-huset

Telefon: 0470-411 92

F-huset

Telefon: 0470-417 25

Idrott

Telefon: 0470-435 27

Slöjd

Telefon: 0470-417 71

Matsalen

Telefon: 0470-417 24

Skolbibliotek

Christina Larm
Telefon: 0470-434 48
E-post: christina.larm@vaxjo.se

Skolsköterska

Helena Tusek
Telefon: 0470-417 23
E-post: helena.tusek@vaxjo.se

Kurator

Louise Wibert
E-post: louise.wibert@vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledning

Ida Johansson
E-post: ida.johansson2@vaxjo.se

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 7 november 2018
Förskola och skola