Kontakta Lammhults skola

Kontaktuppgifter till personal på Lammhults skola.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Expeditionens öppettider

Måndag klockan 8-12
Tisdag klockan 13-16
Onsdag klockan 8-12
Torsdag klockan 8-12
Fredag klockan 8-12
Lunch klockan 12-13

Administratör

Jessica Nilsson
Tel: 0472- 26 83 02
E-post: jessica.nilsson@vaxjo.se

Rektor årskurs 4-9

Olof Westeson
Tel: 0472- 26 83 03
E-post: Olof.Westeson@vaxjo.se

Rektor fritidshem och Förskoleklass-årskurs 3

Ingela Aksell
Tel: 0472-26 83 05
E-post: Ingela.Aksell@vaxjo.se

Rektor förskola

Jaana Vainio
Tel: 0472- 26 83 01
E-post: jaana.vainio@vaxjo.se

Vaktmästare

Petter Magnusson
Tel: 0472-26 83 35

Fritidshem

Bikupan: 0472-26 83 24
Vespan: 0472- 26 83 29

Personalrum Förskoleklass-årskurs 1-3

Tel: 0472- 26 83 23

Personalrum årskurs 4-6

Tel: 0472- 26 83 10

Personalrum årskurs 7-9

Tel: 0472- 26 83 12

Skolsköterska

Sofia Nikolausson
Tel: 0472-26 83 08
E-post: Sofia.Nikolausson@vaxjo.se

Specialpedagog

Maria Dahl
Tel: 0472-26 83 06
E-post: Maria.Dahl@skola.vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledning

Karin Gustavsson
E-post: karin.gustavsson@vaxjo.se
Tel: 0472- 26 83 04


Skriv ut
Senast uppdaterad: 3 oktober 2019
Förskola och skola