Kontakta Lammhults skola

Kontaktuppgifter till personal på Lammhults skola.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Expeditionens öppettider

Måndag: klockan 07:30-16:00 (Lunchstängt: klockan 12:30-13:00)
Tisdag: klockan 08:00-18:00 (Lunchstängt: klockan 12:00-13:00)
Onsdag: klockan 07:30-12:00
Torsdag: klockan 08:00-16:00 (Lunchstängt: klockan 12:30-13:00)
Fredag: klockan 07:30-15:00 (Lunchstängt: klockan 12:30-13:00)

Samordnare/Administratör

Anders Varga
Tel: 0472- 26 83 02
E-post: anders.varga@vaxjo.se

Rektor årskurs 4-9

Olof Westeson
Tel: 0472- 26 83 03
E-post: Olof.Westeson@vaxjo.se

Rektor fritidshem och Förskoleklass-årskurs 3

Ingela Aksell
Tel: 0472-26 83 05
E-post: Ingela.Aksell@vaxjo.se

Förskolechef

Jaana Vainio
Tel: 0472- 26 83 01
E-post: jaana.vainio@vaxjo.se

Vaktmästare

Petter Magnusson
Tel: 0472-26 83 35

Fritidshem

Bikupan: 0472-26 83 24
Vespan: 0472- 26 83 29

Personalrum Förskoleklass-årskurs 1-3

Tel: 0472- 26 83 23

Personalrum årskurs 4-6

Tel: 0472- 26 83 10

Personalrum årskurs 7-9

Tel: 0472- 26 83 12

Skolsköterska

Sofia Nikolausson
Tel: 0472-26 83 08
E-post: Sofia.Nikolausson@vaxjo.se

Specialpedagog

Maria Dahl
Tel: 0472-26 83 06
E-post: Maria.Dahl@skola.vaxjo.se

Kurator

Cathrin Gustafsson
E-post: cathrin.gustafsson@vaxjo.se
Tel: 0472- 26 83 09

Studie- och yrkesvägledning

Karin Gustavsson
E-post: karin.gustavsson@vaxjo.se
Tel: 0470- 26 83 04

 

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 7 november 2018
Förskola och skola