Eldningsförbud i Kronobergs län

Länsstyrelsen har beslutat om eldningsförbud i Kronobergs län. Det råder extrem hög brandrisk i skog och mark.

Stäng meddelande

Kontakta Lammhults skola

Kontaktuppgifter till personal på Lammhults skola.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Expeditionens öppettider

Måndag 07:30-16:00 (Lunchstängt: 12:30-13:00)
Tisdag 08:00-18:00 (Lunchstängt: 12:00-13:00)
Onsdag 07:30-12:00
Torsdag 08:00-16:00 (Lunchstängt: 12:30-13:00)
Fredag 07:30-15:00 (Lunchstängt: 12:30-13:00)

Samordnare/Administratör

Anders Varga
Tel: 0472- 26 83 02
E-post: anders.varga@vaxjo.se

Rektor

Anna-Karin Höjer
Tel: 0472- 26 83 05
E-post: anna-karin.hojer@vaxjo.se

Biträdande rektor

Lars-Göran Hedstig
Tel: 0470-414 49
E-post: lars-goran.hedstig@vaxjo.se

Biträdande rektor

Olof Westeson
Tel: 0472-26 83 03
E-post: olof.westeson@vaxjo.se

Förskolechef

Jaana Vainio
Tel: 0472- 26 83 01
E-post: jaana.vainio@vaxjo.se

Vaktmästare

Petter Magnusson
Tel: 0472-26 83 35

Fritidshem

Bikupan: 0472-26 83 24
Vespan: 0472- 26 83 29

Personalrum F-3

Tel: 0472- 26 83 23

Personalrum 4-6

Tel: 0472- 26 83 10

Personalrum 7-9

Tel: 0472- 26 83 12

Skolsköterska

Jeanette Stjernblom
E-post: jeanette.stjernblom@vaxjo.se
Tel: 0472- 26 83 08

Kurator

Cathrin Gustafsson
E-post: cathrin.gustafsson@vaxjo.se
Tel: 0472- 26 83 09

Studie- och yrkesvägledning

Sofie Lööf
E-post: sofie.loof@vaxjo.se
Tel: 0470- 994 17

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 24 april 2018
Förskola och skola