Kontakta Pär Lagerkvistskolan

Kontaktuppgifter till personal på Pär Lagerkvistskolan.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Administratör

Anette Karlsson
Tel: 0470-599413
E-post: anette.karlsson3@vaxjo.se

Samordnare

Johan Ardhamre
Tel: 0470-599414
E-post: johan.ardhamre@vaxjo.se

IT-administratör

Susanne Andersson
Tel 0470-59 94 28
E-post: susanne.andersson5@vaxjo.se

Rektor årskurs 7-9

Klas Persson
Tel: 0470-59 94 10
E-post: klas.persson@vaxjo.se

Rektor årskurs F-6

Jennie Sjövall Jernelöv
Tel: 0470-599411
E-post: jennie.sjovalljernelov@vaxjo.se

Förskolechef

Britten Bengtsson
Tel: 0470-599412
E-post: britten.bengtsson@vaxjo.se

Vaktmästare

Robert Lihné
Tel: 0470-599418
E-post: robert.lihne@vaxjo.se

Fritidshem

Granebo
Tel: 0470-59 94 07
Tel: 0470-59 94 08

Personalrum F-6

Tel: 0470-59 94 39
Tel: 0470-59 94 40

Personalrum 7-9

Årskurs 7
Tel: 0470-59 94 20

Årskurs 8
Tel: 0470-59 94 21

Årskurs 9
Tel: 0470-59 94 22

Skolsköterska

Eleine Lindahl
Tel: 0470-59 94 16
E-post: eleine.lindahl@vaxjo.se

Kurator

Moa Mazzini Zucconi
Tel: 0470-59 94 15
E-post: moa.zucconimazzini@vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledning

Sofie Lööf
Tel: 0470-59 94 17
E-post: sofie.loof@vaxjo.se

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 7 maj 2018
Förskola och skola