Kontakta Pär Lagerkvistskolan

Kontaktuppgifter till personal på Pär Lagerkvistskolan.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Vid frågor om lärarnas mailadresser, kontakta Administratör

Administratör

Anette Karlsson
Telefon: 0470-59 94 13
E-post: anette.karlsson3@vaxjo.se

Samordnare

Johan Ardhamre
Telefon: 0470-59 94 14
E-post: johan.ardhamre@vaxjo.se

IT-administratör

Susanne Andersson
Telefon 0470-59 94 28
E-post: susanne.andersson5@vaxjo.se

Rektor årskurs 7-9

Klas Persson
Telefon: 0470-59 94 10
E-post: klas.persson@vaxjo.se

Rektor årskurs F-6

Jennie Sjövall Jernelöv
Telefon: 0470-59 94 11
E-post: jennie.sjovalljernelov@vaxjo.se

Förskolechef

Britten Bengtsson
Telefon: 0470-59 94 12
E-post: britten.bengtsson@vaxjo.se

Vaktmästare

Johan Hansson
Telefon: 0470-59 94 18
E-post: Johan.Hansson@vaxjo.se

Fritidshem

Granebo
Telefon: 0470-59 94 07
Telefon: 0470-59 94 08

Personalrum F-6

Telefon: 0470-59 94 39
Telefon: 0470-59 94 40

Personalrum 7-9

Berzelius 
Telefon: 0470-59 94 20

Newton
Telefon: 0470-59 94 21

Linné
Telefon: 0470-59 94 22

Skolsköterska

Eleine Lindahl
Telefon: 0470-59 94 16
E-post: eleine.lindahl@vaxjo.se

Kurator

Moa Mazzini Zucconi
Telefon: 0470-59 94 15
E-post: moa.zucconimazzini@vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledning

Sofie Lööf
Telefon: 0470-59 94 17
E-post: sofie.loof@vaxjo.se




Skriv ut
Senast uppdaterad: 24 januari 2019
Förskola och skola