Kontakta Pilbäckskolan

Kontaktuppgifter till personal på Pilbäckskolan.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Administratör

Magnus Andersson
Telefon: 0470- 432 92
E-post: magnus.andersson@vaxjo.se

Rektor

Agneta Johansson
Telefon: 0470-418 08
E-post: agneta.johansson4@vaxjo.se

Biträdande rektor

Anette Falkheimer
Telefon: 0470- 432 93
E-post: anette.falkheimer@skola.vaxjo.se

Vaktmästare

Mats Hell
Telefon: 073-390 87 84
E-post: mats.hell@vaxjo.se

Fritidshem

Pilen Telefon: 0470-434 65
Bäcken Telefon: 0470-434 64

Förskoleklass

F-klass A 0470-79 65 99
F-klass B 0470-79 65 98

Skolsköterska
Linda Delefelt
Telefon: 0470-418 83
Epost: linda.delefelt@vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledning

Ida Johansson
E-post: ida.johansson2@vaxjo.se

Skolköket/Matsalen
Telefon 0470-43669

Postadress: Pilbäckskolan, Box 1222, 351 12 Växjö


Kontakt

  • Pilbäckskolan

    Expedition

    0470-432 92

    info@vaxjo.se

    Besöksadress

    Surbrunnsvägen 78, Växjö

    Postadress

    Växjö kommun

    Pilbäckskolan

    Box 1222, 351 12 Växjö

Skriv ut
Senast uppdaterad: 8 oktober 2019
Förskola och skola