Kontakta Ringsbergskolan

Kontaktuppgifter till personal på Ringsbergskolan.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Ringsbergskolan

Tel: 0470-439 11

Telefontillgänglighet

Du når oss säkrast mellan kl. 06.30-08.10 samt efter kl. 14.00.

 

Administratör

Kristian Thomann
Tel: 0470-79 68 21
E-post: kristian.thomann@skola.vaxjo.se

Rektor

Susanne Randau
Tel: 0470-419 04
E-post: susanne.randau@vaxjo.se

Fritidshem

Tel: 0470-439 11

Vaktmästare

Melker Psajd Josefsson
E-post: melker.josefsson@skola.vaxjo.se

Skolbibliotekarie

Eric Haraldsson
E-post: eric.haraldsson@vaxjo.se

Skolsköterska

Marie-Louise Nielsen
Tel: 0470-437 07
E-post: marie-louise.nielsen@vaxjo.se

Kurator

Anders Liljekvist till 30 april, därefter Charlotte Uleskog (från 15 maj)
E-post: anders.liljekvist@vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledning

Caroline Andersson (vikariat under vårterminen 2018)
E-post: caroline.andersson3@vaxjo.se

Linn Andergren
E-post: linn.andergren@vaxjo.se

Prao-samordning

Johan Lind
E-post: johan.lind@skola.vaxjo.se

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 24 april 2018
Förskola och skola