Kontakta Ringsbergskolan

Kontaktuppgifter till personal på Ringsbergskolan.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Ringsbergskolan

Telefon: 0470-439 11

Telefontillgänglighet

Du når oss säkrast mellan klockan 06:30-08:10 samt efter klockan 14:00.

Administratör

Kristian Thomann
Telefon: 0470-79 68 21
E-post: kristian.thomann@skola.vaxjo.se

Rektor

Susanne Randau
Telefon: 0470-419 04
E-post: susanne.randau@vaxjo.se

Fritidshem

Telefon: 0470-439 11

Vaktmästare

Melker Psajd Josefsson
E-post: melker.josefsson@skola.vaxjo.se

Skolbibliotekarie

Eric Haraldsson
E-post: eric.haraldsson@vaxjo.se

Skolsköterska

Marie-Louise Nielsen
Telefon: 0470-437 07
E-post: marie-louise.nielsen@vaxjo.se

Kurator

Charlotte Uleskog
E-post: charlotte.uleskog@vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledning

Nils Samuelsson
Telefon: 0470-73 47 39
E-post: nils-bertil.samuelsson@vaxjo.se

Prao-samordning

Johan Lind
E-post: johan.lind@skola.vaxjo.se

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 9 januari 2019
Förskola och skola