Kontakta Teleborg Centrum

Kontaktuppgifter till personal på Teleborg Centrum.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Expeditionens öppettider

Måndag- fredag 08.00-12.00
Telefon: 0470-419 34
E-post: marie.karlsson7@vaxjo.se

Rektor, grundskolan

Mathias Ahrn
Telefon: 0470-419 30
E-post: mathias.ahrn@vaxjo.se

Rektor, grundskolan och IB

Cecilia Widqvist
Telefon: 0470-419 31
E-post: cecilia.widqvist@vaxjo.se

Bitrände rektor, grundskolan och International Baccalaureate (IB)

Marie Karlsson
Telefon: 0470-419 34
E-post: marie.karlsson7@vaxjo.se

Samordnare, grundskolan och grundsärskolan

Eva Bard
Telefon: 0470-419 45
E-post: eva.bard@vaxjo.se

Rektor, grundsärskolan

Linus Skarp
Telefon: 0470-419 21
E-post: linus.skarp@vaxjo.se

Biträdande rektor, grundsärskolan

Stina Dahlström Ohlson
Telefon: 0470-79 63 65
E-post: stina.dahlstromohlson@vaxjo.se


Handledare till klass 789 AD

Telefon:

Handledare till klass 789 BE

Telefon:

Handledare till klass 789 CF

Telefon:

IB-teamet klass 7IB 8IB 9IB

Telefon:

IB-koordinator

Shane Lewis
Telefon: 0470-419 22
E-post: shane.lewis@vaxjo.se


Verksamhet G8 och G9

Telefon:
E-post:

Verksamhet F7 och F8

Telefon:
E-post:


Grundsärskolan

Telefon: 0470-419 60

HL-team TCSÄA

Telefon: 0708-355 403

HL-team TCSÄB

Telefon: 0721-621 999

HL-team TCSÄC

Telefon: 0723-836 157

HL-team TCSÄD

Telefon: 0723-836 156, 0470-419 60


Fritidsgården på TC

Telefon: 0470-411 88

Skolsköterska

Susanne Karlsson
Telefon: 0470-419 37
E-post: susanne.carlsson4@vaxjo.se

Kurator

Åsa Mönster
Telefon: 0470-432 94
E-post: asa.monster@vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledning

Catrin Lindström
Telefon: 0470-419 36
E-post: catrin.lindstrom@vaxjo.se

Vaktmästare

David Valdebenito
Telefon: 0470-419 35

Köksansvarig

Marcus Ulmås
Telefon: 0470-419 39
E-post: marcus.ulmas@vaxjo.se

Skolbibliotekarie

Thea Åkerdal
Telefon: 0470-414 68

Kontakt

  • Teleborg centrum

    Expedition

    0470-419 34

    info@vaxjo.se

    Besöksadress

    Smedsvängen 72, Växjö

    Postadress

    Växjö kommun

    Teleborg centrum

    Box 1222, 351 12 Växjö

Skriv ut
Senast uppdaterad: 21 september 2020
Förskola och skola