Lärare

Här finns kontaktuppgifter till lärare.

Lärare

E-post (om inte annat anges): förnamn.efternamn@vaxjo.se

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö

Andersson, Anette - VO

Vård- och omsorgsämnen
E-post: anette.andersson@vaxjo.se 

Andersson, Niklas - TE4

E-post: niklas.andersson@vaxjo.se 

Arvidsson, Malin - VF

Svenska, Religion, Sociologi, Hälsopedagogik, Etik och människans livsvillkor
E-post: malin.arvidsson@vaxjo.se

Bonell, Marie - TE

Svenska och engelska
E-post: marie.bonell@vaxjo.se 

Björk, Veronica- IM

Svenska, Engelska
E-post: veronica.bjork@vaxjo.se

Broder, Fritz - IM

Svenska, Samhällskunskap, Psykologi, Entreprenörskap
E-post: fritz.broder@vaxjo.se 

Carfalk, Michael - TE

Idrott och hälsa
E-post: michael.carfalk@vaxjo.se 

Carlberg, Johan - EEDAT

E-post: johan.carlberg@vaxjo.se 

Carmvall, Monika - TE

Matematik, Fysik
E-post: monika.carmvall@vaxjo.se 

Carroll, Louise - VO

Vård- och omsorgsämnen
E-post: louise.carroll@vaxjo.se 

Cooper, Linda - IM

Svenska, Engelska
E-post: linda.cooper@vaxjo.se
Telefon: 073-153 63 43

Dahlgren, Susan - EE

Engelska, Svenska
E-post: susan.dahlgren@vaxjo.se

Dahlqvist, Ebbe - EEDAT

Larm
E-post: ebbe.dahlqvist@vaxjo.se

Esaiasson, Joel - BF

Svenska, Engelska, Väktarinriktning
E-post: joel.esaiasson@vaxjo.se

Engqvist, Evelina - BF

Historia
E-post: evelina.engqvist@vaxjo.se

Fridén, Viktoria - VF

Naturkunskap
E-post: viktoria.friden@vaxjo.se 

Fredriksson, Bengt - EE/IT

Elämnen
E-post: bengt.fredriksson@vaxjo.se

Glans, Linus - IM, E-sport

Svenska, Svenska som andraspråk, E-sport
E-post: linus.nilsson@vaxjo.se
Telefon: 0470-438 57

Gustavsson, Ola - EE

EEAU
E-post: ola.gustavsson@vaxjo.se

Heiman, Johanna - BF

Barn- och fritidsprogrammet
E-post: johanna.heiman@vaxjo.se

Hoberg, Jan-Åke - VF

VVS-ämnen
E-post: jan-ake.hoberg@vaxjo.se

Hultqvist, Julia - TE

Entreprenörskap
E-post: julia.hultqvist@vaxjo.se

Hult, Henrik

Samhällskunskap
E-post: henrik.hult@vaxjo.se
Telefon: 0470-438 57

Håkansson, Daniel - EE

Samhällskunskap
E-post: daniel.hakansson@vaxjo.se

Håkansson, Stina - BF

Barn- och fritidsprogrammet
E-post: stina.hakansson@vaxjo.se

Isaksson, Mattias - TE

CAD
E-post: mattias.isaksson@vaxjo.se

Johansson, Sara - VO

Svenska, Religion
E-post: sara.johansson4@vaxjo.se 

Joas-Karlsson, Elke - TE

Historia, Religion
E-post: elke.joas-karlsson@vaxjo.se 

Karlström, Johan - TE

Teknikämnen, Entreprenörskap
E-post: johan.karlstrom@vaxjo.se

Karlsson, Anton - VF

Idrott och hälsa, Historia
E-post: anton.karlsson@vaxjo.se

Karlsson, Leif - EE

Elämnen
E-post: leif.karlsson@vaxjo.se

Karlsson, Maria - IM

Engelska, Religion
E-post: maria.karlsson7@vaxjo.se

Lagergren, Malin - TE

Matematik
E-post: malin.lagergren@vaxjo.se

Larsson, Astrid Saabye - IM

Engelska
E-post: astrid.saabyelarsson@vaxjo.se

Levin, Bo - EE/IT

Dataämnen EEDAT
E-post: bo.levin@vaxjo.se 

Linder, Therese - IM

Matematik
E-post: therese.linder@vaxjo.se
Telefon: 0470-438 57

Lundberg, Daniel - TE/IT

IT-ämnen, Programmering, Matematik, TE4
E-post: daniel.lundberg@vaxjo.se

Lyzell, Peter - EE/IT

Dataämnen EEDAT 
E-post: peter.lyzell@vaxjo.se

Löfgren, Magnus - IM

Matematik, UF
E-post: magnus.lofgren2@vaxjo.se

Malmqvist, Alexandra Navarette Rey - VO

Matematik
E-post: alexandra.navarettereymalmqvist@vaxjo.se

Matsson, Cecilia - IM

Matematik, Fysik
E-post: cecilia.mattsson@vaxjo.se
Telefon: 0470-438 57

Matsson, Lars - EE/IT

Dataämnen EEDAT
E-post: lars.mattsson@vaxjo.se

Martin, Tomoko - IM

Resurspedagog IM, Japanska
E-post: tomoko.yamashitamartin@vaxjo.se 

Möllerberg, Mikael - TE

Svenska
E-post: mikael.mollerberg@vaxjo.se

Nilsson, Marcus - VO

Historia, Samhällskunskap, Entreprenörskap
E-post: marcus.nilsson@vaxjo.se

Nilsson, Katarina - VO

Vård- och omsorgsämnen
E-post: katarina.nilsson@vaxjo.se

Nilsson, Tomas - TE/IT

IT-ämnen (TE), Programmering, Matematik, TE4
E-post: tomas.nilsson@vaxjo.se

Olofsson, Camilla - IM

Svenska, Engelska
E-post: camilla.olofsson@vaxjo.se

Pecikoza, Sanjin - EE

Engelska
E-post: sanjin.pecikoza@vaxjo.se

Russel, Sophia

Svenska som andraspråk 
E-post: sophia.russel@vaxjo.se 

Rydman, Ellinor - BF

Karaktärsämnen BF
E-post: ellinor.rydman@vaxjo.se

Rönnlund, Emma - EE

Historia, Religion
E-post: emma.ronnlund@vaxjo.se

Sjöstrand, Jessica  - TE

Teknik, Matematik
E-post: jessica.sjostrand@skola.vaxjo.se

Sopelsa, Anna - VF

Engelska, Svenska 
E-post: anna.sopelsa@vaxjo.se 

Söderqvist, Conny - EE

Elämnen
E-post: conny.soderqvist@vaxjo.se

Stenman, Håkan - TE

Matematik, Fysik
E-post: hakan.stenman@vaxjo.se 

Strand, Lina - TE

Kemi
E-post: lina.strand@vaxjo.se

Ståhl, Leif - VO

Engelska
E-post: leif.stahl@vaxjo.se 

Svensson, Per-Johan - IM

Svenska, Geografi, Samhällskunskap
E-post: per-johan.svensson@vaxjo.se

Svensson, Peter - BF

Svenska som andraspråk
E-post: peter.svensson@vaxjo.se

Svensson, Sara - IM

Matematik, Idrott
E-post: sara.svensson@vaxjo.se

Sällberg, Anders  - EE

Elämnen
E-post: anders.sallberg@vaxjo.se 

Sörensen, Helena  - TE

Matematik, Fysik
E-post: helena.sorensen@vaxjo.se 

Thuresson, Alf - EE

Elämnen EEAU
E-post: alf.thuresson@vaxjo.se 

Tuvestam, Tim - TE/IT

Programmering
E-post: tim.tuvestam@vaxjo.se

Wernow, David - TE/IT

IT-ämnen (TE), Programmering
E-post: david.wernow@vaxjo.se

Wiberg, Elin

E-post: jenny.wiksten@vaxjo.se

Wiksten, Jenny - IM

E-post: jenny.wiksten@vaxjo.se

Zulic, Faruk - EE/IT

Dataämnen EEDAT
E-post: faruk.zulic@vaxjo.se

Kontakt

  • Teknikum

    0470-419 00

    teknikum@vaxjo.se

    Besöksadress

    Gamla Norrvägen 6-8, Växjö

    Postadress

    Utbildningsförvaltningen

    Teknikum

    Gamla norrvägen 6-8

    352 43 Växjö

Skriv ut
Senast uppdaterad: 5 december 2019
Teknikum