Kontakta Kulturskolan

Kontaktuppgifter till Kulturskolans personal.

Frånvaroanmälan

Om du blir sjuk eller av andra skäl inte kan komma till undervisningen, ska du i första hand kontakta din lärare. Kontaktuppgifter till våra lärare hittar du längre ner på sidan. Det går även bra att kontakta Kulturskolans expedition.

Besöksadress

Kungsgatan 29, 352 33 Växjö

Kulturskolans expedition

Tel: 0470-417 58
Tel: 0470-410 98
E-post: kulturskolan@vaxjo.se

Kulturskolechef

Maria Brisvall
Tel: 0470-79 63 49
E-post: maria.brisvall@vaxjo.se

Administratör

Maria Rylander
Tel: 0470-417 58
E-post: maria.rylander@vaxjo.se

Institutionstekniker och lokalansvarig

Magnus Berthagen
Tel: 0470-410 98
E-post: Magnus.Berthagen@vaxjo.se

Personal i bokstavsordning

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö

Backman, Sara

Dans
Tel: 070-418 24 18
E-post: sara.backman@skola.vaxjo.se

Bakken Pilnäs, Lone

Dans, musikal
Tel: 076-088 14 62
E-post: lone.bakken-pilnas@skola.vaxjo.se

Bjelke, Calle

Musik i klass, musik i särskolan, kulturkul
Tel: 070-626 36 68
E-post: carl.bjelke@skola.vaxjo.se

Björklund, Inger

Trumpet, valthorn, tuba
Tel: 076-621 68 22
E-post: inger.bjorklund@skola.vaxjo.se

Bremer, Matilda

Blockflöjt
Tel: 070-736 62 32
E-post: matilda.bremer@skola.vaxjo.se

Bremer, Mikael

Gitarr
Tel: 070-735 19 39
E-post: mikael.bremer@skola.vaxjo.se

Cedell, Kerstin

Bild, animation
Tel: 076-621 68 71
E-post: kerstin.cedell@skola.vaxjo.se

Dahlberg, Anders

Bild, animaton
Tel: 073-955 34 92
E-post: anders.dahlberg@skola.vaxjo.se

Eidenskog, Fredrik

Slagverk
Tel: 070-922 40 00
E-post: fredrik.eidenskog@skola.vaxjo.se

Einarsson, Anders

Trumpet, trombone, valthorn, tuba
Tel: 073-705 28 75
E-post: anders.einarsson@skola.vaxjo.se

Ekros, Jonathan

Dans
Tel: 073-801 52 12
E-post: jonathan.ekros@skola.vaxjo.se

Ekström, Per-Magnus

Piano, musikteori
Tel: 076-621 68 34
E-post: per.ekstrom@skola.vaxjo.se

Elenvik, Thomas

Slagverk
Tel: 070-310 60 02
E-post: thomas.elenvik@skola.vaxjo.se

Eriksson, Maria

Piano, kulturkul
Tel: 076-621 68 29
E-post: maria.eriksson@skola.vaxjo.se

Fehling, Hanna

Musik i klass, klarinett, saxofon, blockflöjt
Tel: 070-667 12 69
E-post: hanna.fehling@skola.vaxjo.se

Franzén, Jan

Musik i klass, trombone, trumpet, tuba, piano
Tel: 070-352 14 28
E-post: jan.franzen@skola.vaxjo.se

Fritzson, Håkan

Slagverk
Tel: 076-621 68 20
E-post: hakan.fritzson@skola.vaxjo.se

Gonzalez, Edgardo

Bild.
Tel: 073-938 16 52

Gruddpers Ahl, Lena

Teater, kulturkul
Tel: 073-948 10 38
E-post: lena.ahl@skola.vaxjo.se

Gårsjö, Görel

Fiol
Tel: 076-621 68 38
E-post: gorel.garsjo@skola.vaxjo.se

Hallström, Erik

Elgitarr
Tel: 070-667 29 21
E-post: erik.hallstrom@skola.vaxjo.se

Heiskanen, Janne

Gitarr, elgitarr
Tel: 070-885 93 65
E-post: janne.heiskanen@skola.vaxjo.se

Ingmarson, Ulrik

Piano, klarinett, saxofon
Tel: 076-621 68 17
E-post: ulrik.ingmarson@skola.vaxjo.se

Ivarsson, Nina

Musik i klass, sång, piano, tvärflöjt
Tel: 073-357 80 56
E-post: nina.ivarsson@skola.vaxjo.se

Lindgren, Björn

Musik i klass, gitarr
Tel: 076-893 34 78
E-post: bjorn.lindgren@skola.vaxjo.se

Linnér, Ida

Dans
Tel: 070-607 03 88
E-post: ida.linner@skola.vaxjo.se

Lundbeck, Maja

Sång, kör
Tel: 076-621 68 46

Nordén, Emil

Gitarr
Tel: 070-954 17 87

Norén, Olle

Gitarr
Tel: 070-9912360
E-post: olle.noren@skola.vaxjo.se

Olaison, Helene

Piano
Tel: 076-621 68 36
E-post: helene.olaison@skola.vaxjo.se

Pallon, Lovisa

Sång, kör, musikal
Tel: 070-732 64 03
E-post: lovisa.pallon@skola.vaxjo.se

Palm, Lars

Bild, animation
Tel: 073-047 37 96
E-post: lars.palm@skola.vaxjo.se

Parment, Hans

Animation, komposition
Tel: 070-553 25 55
E-post: hans.parment@skola.vaxjo.se

Paul, Kristina

Altfiol, fiol
Tel: 076-621 68 35
E-post: kristina.paul@skola.vaxjo.se

Petersson, Lisa

Sång, kör, musikal
Tel: 070-356 51 22
E-post: lisa.petersson@skola.vaxjo.se

Runesson, Johan

Gitarr, elgitarr
Tel: 070-336 97 05
E-post: johan.runesson@skola.vaxjo.se

Rönmark, Ulrika

Fiol
Tel: 076-621 68 40
E-post: ulrika.ronmark@skola.vaxjo.se

Schlich, Amina

Teater, musikal
Tel: 076-161 64 41
E-post: amina.schlich@skola.vaxjo.se

Skarphagen, Angelica

Musik i klass, sång
Tel: 070-202 96 70
E-post: angelica.skarphag@skola.vaxjo.se

Siljedahl, Johan

Slagverk
Tel: 070-207 08 42
E-post: johan.siljedahl@skola.vaxjo.se

Sjöblom, Linda

Bild, foto
E-post: linda.sjoblom@skola.vaxjo.se

Stasai Elmros, Ramona

Dans
Tel: 070-459 82 80
E-post: ramona.stasaielmros@skola.vaxjo.se

Stenlund, Jonas

Cello, suzukicello, kontrabas
Tel: 076-621 68 37
E-post: jonas.stenlund@skola.vaxjo.se

Sundén, Anna-Carin

Fiol, suzukifiol
Tel: 076-322 18 22
E-post: anna-carin.sunden@skola.vaxjo.se

Svejebäck, Malin

Tvärflöjt
Tel: 076-621 68 51
E-post: malin.svejeback@skola.vaxjo.se

Szamosi, Gabriel

Cello
E-post: gabriel.szamosi@skola.vaxjo.se

Thorssell, Markus

Piano, sång
Tel: 073-923 73 99
E-post: markus.thorssell@skola.vaxjo.se

Tornehagen, Anna

Teater, musikal
Tel: 076-621 69 55
E-post: anna.tornehagen@skola.vaxjo.se

Torstensson, Sven

Piano
Tel: 070-655 13 11
E-post: sven.torstensson@skola.vaxjo.se

Trulsson, Liv

Dans, musikal
Tel: 070-989 07 89
E-post: liv.trulsson@skola.vaxjo.se

Wallette, Felix

Teater
Tel: 076-843 28 07
E-post: felix.wallette@skola.vaxjo.se

Widmark, Robert

Slagverk
Tel: 070-291 53 31
E-post: robert.widmark@skola.vaxjo.se

Wikström, Patrik

Piano
Tel: 073-058 71 39
E-post: patrik.wikstrom@skola.vaxjo.se

Skriv ut
Senast uppdaterad: 18 september 2018
Förskola och skola