Kontakta Kulturskolan

Kontaktuppgifter till Kulturskolans personal.

Frågor om kurser

Om du vill söka till någon kurs, eller har frågor om Kulturskolans kursutbud eller avgifter är du välkommen att kontakta expeditionen.
Avslut av kurs och fakturafrågor hänvisas också till expeditionen telefon: 0470-41758
E-post: kulturskolan@vaxjo.se
Om du har en pågående kurs och har frågor kring denna, ber vi att du i första hand tar kontakt med din lärare för bästa information. På denna sida finns kontaktuppgifter till expeditionens personal och till Kulturskolans lärare.

Frånvaroanmälan

Om du blir sjuk eller av andra skäl inte kan komma till undervisningen, ska du i första hand kontakta din lärare. Kontaktuppgifter till våra lärare hittar du längre ner på sidan. Det går även bra att kontakta Kulturskolans expedition som är bemannad vardagar, dagtid.

Besöksadress

Kungsgatan 29, 352 33 Växjö

Kulturskolans expedition

Vi som arbetar vid expeditionen svarar i telefon när vi har möjlighet.
När ni inte når oss i telefon går det bra att skicka e-post till Kulturskolan.
E-post: kulturskolan@vaxjo.se

Kulturskolechef

Maria Brisvall
Telefon: 0470-79 63 49
E-post: maria.brisvall@vaxjo.se

Biträdande Kulturskolechef

Eva Pettersson
Telefon: 0470-412 15
E-post: eva.pettersson@vaxjo.se

Administrativ samordnare

Maria Rylander
Fakturafrågor, ansökan, kursutbud musik, bild, teater.
Telefon: 0470-417 58
E-post: maria.rylander@vaxjo.se

Administrativ samordnare

Anna Lagrelius
Kursutbud dans, frågor om danskurser (ej fakturafrågor)
Telefon: 0470-411 91
E-post: anna.lagrelius@vaxjo.se

Institutionstekniker

Martin Berntsson
Lokaler, vaktmästeri, internservice
Telefon: 0470-410 98
E-post: martin.berntsson@vaxjo.se

Samordnare

Hans Parment
Verksamhetsutvecklare, Studio 17
E-post: hans.parment@vaxjo.se


Personal under läsåret (i bokstavsordning)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö


Björklund, Inger

Trumpet, valthorn, tuba
E-post: Inger.Bjorklund@vaxjo.se

Bremer, Matilda

Blockflöjt
E-post: Matilda.Bremer@vaxjo.se

Bremer, Mikael

Gitarr
E-post: Mikael.Bremer@vaxjo.se

Cedell, Kerstin

Bild
E-post: Kerstin.Cedell@vaxjo.se

Dahlberg, Anders

Bild, animaton
E-post: Anders.Dahlberg@vaxjo.se

Edström, Peter
Fiol, Suzukifiol
E-post: Peter.Edstrom@vaxjo.se

Eidenskog, Fredrik

Slagverk, rockband, slagverksensemble, piano
E-post: Fredrik.Eidenskog@vaxjo.se

Einarsson, Anders

Trumpet, trombone, valthorn, tuba
E-post: Anders.Einarsson2@vaxjo.se

Ekström, Per-Magnus

Piano, musikteori
E-post: PerMagnus.Ekstrom@vaxjo.se

Eriksson, Maria

Piano
E-post: Maria.Eriksson2@skola.vaxjo.se

Fehling, Hanna

Klarinett, saxofon, blockflöjt
E-post: Hanna.Fehling@vaxjo.se

Fritzson, Håkan

Slagverk
E-post: Hakan.Fritzson@vaxjo.se

Gonzalez, Edgardo

Bild
E-post: Edgardo.GonzalezGarrido@vaxjo.se

Gruddpers Ahl, Lena
Teater, drama, musikal special
E-post: Lena.Gruddpers-Ahl@vaxjo.se

Gårsjö, Görel

Fiol
E-post: Gorel.Garsjo@vaxjo.se

Hallström, Erik

Elbas, elgitarr, improvisation, ensemble
E-post: Erik.Hallstrom@vaxjo.se

Haptén, Simon

Elbas
E-post: Simon.Hapten@vaxjo.se

Heiskanen, Janne

Gitarr, elgitarr
E-post: Janne.Heiskanen@vaxjo.se

Ingmarson, Ulrik

Piano, klarinett, saxofon
E-post: Urik.Ingmarson@vaxjo.se

Ivarsson, Nina

Sång, piano, tvärflöjt
E-post: Nina.Ivarsson2@vaxjo.se

Lindgren, Björn

Musik i klass, gitarr
E-post: Bjorn.Lindgren@vaxjo.se

Lundbeck, Maja

Sång, kör
E-post: Maja.Lundbeck@vaxjo.se

Mårtensson, Anders
Musikal Special
E-post: Anders.Martensson@vaxjo.se

Nabash, Jan

Dans
E-post: Jan.Nabash@vaxjo.se

Nordén, Emil

Gitarr
E-post: Emil.Norden@vaxjo.se

Norén, Olle

Gitarr
E-post: Olov.Noren@vaxjo.se

Olaison, Helene

Piano, musikteori
E-post: Helene.Olaison@vaxjo.se

Pallon, Lovisa

Sång, kör, musikal
E-post: Lovisa.Pallon@vaxjo.se

Parment, Hans

Komposition, Samordnare Studio 17
E-post: Hans.Parment@vaxjo.se

Paul, Kristina

Altfiol, fiol
E-post: Kristina.Paul@vaxjo.se

Petersson, Lisa

Sång, kör, musikal
E-post: Lisa.Petersson@vaxjo.se

Runesson, Johan

Elgitarr, gitarr, trummor, ensemble (rockband)
E-post: Johan.Runesson@vaxjo.se

Rönmark, Ulrika

Fiol
E-post: KarinUlrika.Ronmark@vaxjo.se

Schlich, Amina

Musikal Special
E-post: Amina.Schlich@vaxjo.se

Skarphagen, Angelica

Sång, piano, kulturkul
E-post: Angelica.Skarphagen@vaxjo.se

Siljedahl, Johan

Slagverk, Rockband
E-post: Johan.Siljedahl@.vaxjo.se

Sjöblom, Linda

Bild, foto
E-post: Linda.Sjoblom@vaxjo.se

Sundén, Anna-Carin

Fiol, suzukifiol
E-post: Anna-Carin.Sunden@vaxjo.se

Svejebäck, Malin

Tvärflöjt
E-post: Malin.Svejeback@vaxjo.se

Szamosi, Gabriel

Cello, suzukicello
E-post: Gabriel.Szamosi@vaxjo.se

Tarr, John

Trumpet, trombon,
E-post: JohnCedric.Tarr@vaxjo.se

Thorssell, Markus

Piano, sång
E-post: Markus.Thorssell@vaxjo.se

Trulsson, Liv
Dans
E-post: Liv.Trulsson@vaxjo.se

Wallette, Felix

Teater
E-post: Felix.Wallette@vaxjo.se

Wikström, Patrik

Piano
E-post: Patrik.Wikstrom@vaxjo.se

Wåxnäs, Lone

Dans
E-post: Lone.Waxnas@vaxjo.se

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 18 september 2020
Förskola och skola