Kontakta Kulturskolan

Kontaktuppgifter till Kulturskolans personal.

Frånvaroanmälan

Om du blir sjuk eller av andra skäl inte kan komma till undervisningen, ska du i första hand kontakta din lärare. Kontaktuppgifter till våra lärare hittar du längre ner på sidan. Det går även bra att kontakta Kulturskolans expedition.

Besöksadress

Kungsgatan 29, 352 33 Växjö

Kulturskolans expedition

Telefon: 0470-417 58
Telefon: 0470-410 98
E-post: kulturskolan@vaxjo.se

Kulturskolechef

Maria Brisvall
Telefon: 0470-79 63 49
E-post: maria.brisvall@vaxjo.se

Biträdande kulturskolechef

Eva Pettersson
Telefon: 0470-412 15
E-post: eva.pettersson@vaxjo.se

Samordnare/Administratör

Maria Rylander
Telefon: 0470-417 58
E-post: maria.rylander@vaxjo.se

Institutionstekniker och lokalansvarig

Magnus Berthagen
Telefon: 0470-410 98
E-post: Magnus.Berthagen@vaxjo.se

Samordnare

Hans Parment
Verksamhetsutvecklare, Studio 17
E-post: hans.parment@skola.vaxjo.se

 

Personal under läsåret (i bokstavsordning)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö

Axelsson, Mikael

Sång
E-post: mikael.axelsson@skola.vaxjo.se

Backman, Sara

Dans
E-post: sara.backman@skola.vaxjo.se

Bakken Pilnäs, Lone

Dans
E-post: lone.bakken-pilnas@skola.vaxjo.se

Sofia Berglund

Dans
E-post: sofia.berglund@skola.vaxjo.se

Bjelke, Calle

Kulturkul, musik i förskola
E-post: carl.bjelke@skola.vaxjo.se

Björklund, Inger

Trumpet, valthorn, tuba
E-post: inger.bjorklund@skola.vaxjo.se

Bremer, Matilda

Blockflöjt
E-post: matilda.bremer@skola.vaxjo.se

Bremer, Mikael

Gitarr
E-post: mikael.bremer@skola.vaxjo.se

Cedell, Kerstin

Bild
E-post: kerstin.cedell@skola.vaxjo.se

Dahlberg, Anders

Bild, animaton
E-post: anders.dahlberg@skola.vaxjo.se

Eidenskog, Fredrik

Slagverk, rockband, slagverksensemble
E-post: fredrik.eidenskog@skola.vaxjo.se

Einarsson, Anders

Trumpet, trombone, valthorn, tuba
E-post: anders.einarsson@skola.vaxjo.se

Ekström, Per-Magnus

Piano, musikteori
E-post: per.ekstrom@skola.vaxjo.se

Eriksson, Linnéa

Teater
E-post: linnea.eriksson2@skola.vaxjo.se

Eriksson, Maria

Piano
E-post: maria.eriksson@skola.vaxjo.se

Fehling, Hanna

Klarinett, saxofon, blockflöjt
E-post: hanna.fehling@skola.vaxjo.se

Franzén, Jan

Trombone, trumpet, tuba, piano
E-post: jan.franzen@skola.vaxjo.se

Fritzson, Håkan

Slagverk
E-post: hakan.fritzson@skola.vaxjo.se

Gonzalez, Edgardo

Bild, dockteater
E-post: edgardo.gonzalez@skola.vaxjo.se

Gonzalez Morales, Leonardo

Musik i klass, gitarr
E-post: leonardo.gonzalezmorales@skola.vaxjo.se

Gårsjö, Görel

Fiol
E-post: gorel.garsjo@skola.vaxjo.se

Hallström, Erik

Elgitarr
E-post: erik.hallstrom@skola.vaxjo.se

Haptén, Simon

Elbas
E-post: simon.hapten@skola.vaxjo.se

Heiskanen, Janne

Gitarr, elgitarr
E-post: janne.heiskanen@skola.vaxjo.se

Holmlund, Sara

Suzukifiol
E-post: sara.holmlund@skola.vaxjo.se

Ingmarson, Ulrik

Piano, klarinett, saxofon
E-post: ulrik.ingmarson@skola.vaxjo.se

Ivarsson, Nina

Musik i klass, sång, piano, tvärflöjt
E-post: nina.ivarsson@skola.vaxjo.se

Lindgren, Björn

Musik i klass, gitarr
E-post: bjorn.lindgren@skola.vaxjo.se

Lundbeck, Maja

Sång, kör
E-post: maja.lundbeck@skola.vaxjo.se

Mårtensson, Anders

Sång, musikal special
E-post: anders.martensson@skola.vaxjo.se

Nordén, Emil

Gitarr
E-post: emil.norden@skola.vaxjo.se

Norén, Olle

Gitarr
E-post: olle.noren@skola.vaxjo.se

Olaison, Helene

Piano
E-post: helene.olaison@skola.vaxjo.se

Pallon, Lovisa

Sång, kör, musikal
E-post: lovisa.pallon@skola.vaxjo.se

Palm, Lars

Bild
E-post: lars.palm@skola.vaxjo.se

Parment, Hans

Komposition, Samordnare Studio 17
E-post: hans.parment@skola.vaxjo.se

Paul, Kristina

Altfiol, fiol
E-post: kristina.paul@skola.vaxjo.se


Runesson, Johan

Gitarr, elgitarr, rockband, ensemble, musiklek, kulturkul
E-post: johan.runesson@skola.vaxjo.se

Rönmark, Ulrika

Fiol
E-post: ulrika.ronmark@skola.vaxjo.se

Schlich, Amina

Teater, musikal
E-post: amina.schlich@skola.vaxjo.se

Skarphagen, Angelica

Sång, musikal
E-post: angelica.skarphag@skola.vaxjo.se

Siljedahl, Johan

Slagverk, Rockband
E-post: johan.siljedahl@skola.vaxjo.se

Sjöblom, Linda

Bild, foto
E-post: linda.sjoblom@skola.vaxjo.se

Stasai Elmros, Ramona

Dans
E-post: ramona.stasaielmros@skola.vaxjo.se

Stenlund, Jonas

Cello, suzukicello, kontrabas
E-post: jonas.stenlund@skola.vaxjo.se

Sundén, Anna-Carin

Fiol, suzukifiol
E-post: anna-carin.sunden@skola.vaxjo.se

Svejebäck, Malin

Tvärflöjt
E-post: malin.svejeback@skola.vaxjo.se

Szamosi, Gabriel

Cello, suzukicello
E-post: gabriel.szamosi@skola.vaxjo.se

Söderlund, Hanna

Dans
E-post: hanna.soderlund@skola.vaxjo.se

Thorssell, Markus

Piano, sång
E-post: markus.thorssell@skola.vaxjo.se

Tornehagen, Anna

Teater, musikal
E-post: anna.tornehagen@skola.vaxjo.se


Wallette, Felix

Teater
E-post: felix.wallette@skola.vaxjo.se

Widmark, Robert

Slagverk
E-post: robert.widmark@skola.vaxjo.se

Wikström, Patrik

Piano
E-post: patrik.wikstrom@skola.vaxjo.se

 

 

 

 

 

 

 

Text

Skriv ut
Senast uppdaterad: 8 november 2018
Förskola och skola