Kontakta Kulturskolan

Kontaktuppgifter till Kulturskolans personal.

Frånvaroanmälan

Om du blir sjuk eller av andra skäl inte kan komma till undervisningen, ska du i första hand kontakta din lärare. Kontaktuppgifter till våra lärare hittar du längre ner på sidan. Det går även bra att kontakta Kulturskolans expedition som är bemannad vardagar, dagtid.

Besöksadress

Kungsgatan 29, 352 33 Växjö

Kulturskolans expedition

Vi som arbetar vid expeditionen svarar i telefon när vi har möjlighet.
När ni inte når oss i telefon går det bra att skicka e-post till Kulturskolan.
E-post: kulturskolan@vaxjo.se

Kulturskolechef

Maria Brisvall
Telefon: 0470-79 63 49
E-post: maria.brisvall@vaxjo.se

Biträdande kulturskolechef

Eva Pettersson
Telefon: 0470-412 15
E-post: eva.pettersson@vaxjo.se

Administrativ samordnare

Maria Rylander
Fakturafrågor, ansökan, kursutbud
Telefon: 0470-417 58
E-post: maria.rylander@vaxjo.se

Institutionstekniker

Martin Berntsson
Lokaler, vaktmästeri, internservice
Telefon: 0470-41098
E-post: martin.berntsson@vaxjo.se

Samordnare

Hans Parment
Verksamhetsutvecklare, Studio 17
E-post: hans.parment@skola.vaxjo.se


Personal under läsåret (i bokstavsordning)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö


Backman, Sara

Dans
E-post: sara.backman@skola.vaxjo.se

Björklund, Inger

Trumpet, valthorn, tuba
E-post: inger.bjorklund@skola.vaxjo.se

Bremer, Matilda

Blockflöjt
E-post: matilda.bremer@skola.vaxjo.se

Bremer, Mikael

Gitarr
E-post: mikael.bremer@skola.vaxjo.se

Cedell, Kerstin

Bild
E-post: kerstin.cedell@skola.vaxjo.se

Dahlberg, Anders

Bild, animaton
E-post: anders.dahlberg@skola.vaxjo.se

Eidenskog, Fredrik

Slagverk, rockband, slagverksensemble
E-post: fredrik.eidenskog@skola.vaxjo.se

Einarsson, Anders

Trumpet, trombone, valthorn, tuba
E-post: anders.einarsson@skola.vaxjo.se

Ekström, Per-Magnus

Piano, musikteori
E-post: per.ekstrom@skola.vaxjo.se

Eriksson, Maria

Piano
E-post: maria.eriksson@skola.vaxjo.se

Fehling, Hanna

Klarinett, saxofon, blockflöjt
E-post: hanna.fehling@skola.vaxjo.se

Frey, Bernd
Trumpet, brass, ensemble
E-post: bernd.frey@skola.vaxjo.se

Fritzson, Håkan

Slagverk
E-post: hakan.fritzson@skola.vaxjo.se

Gonzalez, Edgardo

Bild, dockteater
E-post: edgardo.gonzalez@skola.vaxjo.se

Gruddpers Ahl, Lena
Teater, drama
E-post: lena.ahl@skola.vaxjo.se

Gårsjö, Görel

Fiol
E-post: gorel.garsjo@skola.vaxjo.se

Hallström, Erik

Elgitarr
E-post: erik.hallstrom@skola.vaxjo.se

Haptén, Simon

Elbas
E-post: simon.hapten@skola.vaxjo.se

Heiskanen, Janne

Gitarr, elgitarr
E-post: janne.heiskanen@skola.vaxjo.se

Holmlund, Sarah

Suzukifiol
E-post: sarah.holmlund@skola.vaxjo.se

Ingmarson, Ulrik

Piano, klarinett, saxofon
E-post: ulrik.ingmarson@skola.vaxjo.se

Ivarsson, Nina

Musik i klass, sång, piano, tvärflöjt
E-post: nina.ivarsson@skola.vaxjo.se

Lindgren, Björn

Musik i klass, gitarr
E-post: bjorn.lindgren@skola.vaxjo.se

Lundbeck, Maja

Sång, kör
E-post: maja.lundbeck@skola.vaxjo.se

Lundin, Maria

Drama, teater, Musikal, barndans
E-post: maria.lundin2@skola.vaxjo.se

Nabash, Jan

Dans
E-post: jan.nabash@skola.vaxjo.se

Nordén, Emil

Gitarr
E-post: emil.norden@skola.vaxjo.se

Norén, Olle

Gitarr
E-post: olle.noren@skola.vaxjo.se

Olaison, Helene

Piano, musikteori
E-post: helene.olaison@skola.vaxjo.se

Pallon, Lovisa

Sång, kör, musikal
E-post: lovisa.pallon@skola.vaxjo.se

Parment, Hans

Komposition, Samordnare Studio 17
E-post: hans.parment@skola.vaxjo.se

Paul, Kristina

Altfiol, fiol
E-post: kristina.paul@skola.vaxjo.se

Runesson, Johan

Gitarr, elgitarr, rockband, ensemble
E-post: johan.runesson@skola.vaxjo.se

Rönmark, Ulrika

Fiol
E-post: ulrika.ronmark@skola.vaxjo.se

Skarphagen, Angelica

Sång, musikal, musiklek, kulturkul
E-post: angelica.skarphag@skola.vaxjo.se

Siljedahl, Johan

Slagverk, Rockband
E-post: johan.siljedahl@skola.vaxjo.se

Sjöblom, Linda

Bild, foto
E-post: linda.sjoblom@skola.vaxjo.se

Stasai Elmros, Ramona

Dans, kulturkul
E-post: ramona.stasaielmros@skola.vaxjo.se

Sundén, Anna-Carin

Fiol, suzukifiol
E-post: anna-carin.sunden@skola.vaxjo.se

Svejebäck, Malin

Tvärflöjt
E-post: malin.svejeback@skola.vaxjo.se

Szamosi, Gabriel

Cello, suzukicello
E-post: gabriel.szamosi@skola.vaxjo.se

Thorssell, Markus

Piano, sång
E-post: markus.thorssell@skola.vaxjo.se

Tornehagen, Anna

Teater, musikal
E-post: anna.tornehagen@skola.vaxjo.se

Wallette, Felix

Teater
E-post: felix.wallette@skola.vaxjo.se

Wikström, Patrik

Piano
E-post: patrik.wikstrom@skola.vaxjo.se








Text

Skriv ut
Senast uppdaterad: 6 november 2019
Förskola och skola