Eldningsförbud i Kronobergs län

Eldningsförbud gäller i hela Kronobergs län från den 12 juni klockan 8.00 och tills vidare.

Stäng meddelande

Programansvariga

Programansvariga är förstelärare och ansvarar för ett av våra gymnasiala utbildningsprogram.

Kontaktuppgifter


Daniel Nyqvist
Ansvarar för: Introduktionsprogrammet
Telefon: 0470-79 64 26
E-post: daniel.nyqvist@vaxjo.se

Kristina Hallberg
Ansvarar för: Fordons- och transportprogrammet
Telefon: 0470-79 60 64
E-post: kristina.hallberg@vaxjo.se

Eva Maria Johnsson
Ansvarar för : Estetiska programmet
Telefon: 0470-419 17
E-post: evamaria.johnsson2@vaxjo.se

Per-Håkan Jonestrand
Ansvarar för: Handels- och administrationsprogrammet
Telefon: 0470-79 66 29
E-post: per-hakan.jonestrand@vaxjo.se

Ulf Kans
Ansvarar för: Industritekniska programmet
Telefon: 0470-417 90
E-post: ulf.kans@vaxjo.se

Christina Karlsson
Ansvarar för: Hotell- och turismprogrammet
Telefon: 0470-79 67 46
E-post: christina.karlsson3@vaxjo.se

Marie Kermfors
Ansvariga för: Hantverksprogrammet
Telefon: 0470-73 46 64
E-post: marie.kermfors@vaxjo.se

Jan Magnusson

Ansvarar för: Bygg- och anläggningsprogrammet
Telefon: 0470-416 80
E-post: jan.magnusson@vaxjo.se

Ellinor Svensson
Ansvarar för: Samhällsvetenskapsprogrammet beteendevetenskap
Telefon: 0470-419 81
E-post: ellinor.svensson@vaxjo.se

Caroline Swahn
Ansvarar för: Restaurang- och livsmedelprogrammet
Telefon: 0470-73 46 65
E-post: caroline.swahn@vaxjo.se

Magnus Wickman
Ansvarig för: Ekonomiprogrammet
Telefon: 0470-79 62 57
E-post: magnus.wickman@vaxjo.se

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 30 april 2021
Kungsmadskolan